درب های ضد انفجار ، ضد حریق ، صندوق نسوز و فضای امن

منظور از گاوصندوق مخفی یا پنهان چیست ؟

منظور از گاوصندوق مخفی یا پنهان چیست ؟

منظور از گاوصندوق مخفی یا پنهان چیست ؟

گاوصندوق های مخفی یا پنهان را احتمالا در فیلم ها دیده اید. این نوع گاو صندوق ها معمولا در دیوار و یا کف زمین مخفی میشوند و روی آن را می پوشانند. برای اینکار کاربر از قبل جای گاوصندوق را تدارک دیده است. باید ابعاد گاوصندوق به درستی اندازه گیری شوند و دیوار یا کف زمین را به همان اندازه سوراخ کنند تا گاوصندوق کاملا در آن قرار بگیرد. این نوع گاوصندوق ها مشتریان خاص خود را دارند. البته خرید این گاوصندوق ها به هیچ عنوان به افرادی که مستاجر هستند توصیه نمیشود زیرا هم امکان قرار دادن آن در دیوار وجود ندارد و هم اینکه بعضی از آن ها اصلا امکان جا به جایی ندارند.

انواع گاوصندوق های مخفی

در کل سه نوع گاوصندوق در دسته بندی های گاوصندوق مخفی وجود دارد. در ادامه به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت و ویژگی های هر یک را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید

گاوصندوق زیر زمینی

خب اولین نوع از گاوصندوق های مخفی گاوصندوق زیر زمینی است. این گاوصندوق ها همانطور که از نامشان پیداست در زیر زمین جای گیری می کنند به این صورت که ابتدا گاوصندوق در جای خود قرار میگیرد و بعد اطراف آن بتن میریزند. به دلیل بتن ریزی این گاوصندوق ها در جای خود ثابت هستند و دیگر قابل جابه جایی نیستند پس همانطور که در بالا گفتیم افرادی که مستاجر هستند و مدام در حال جابه جایی هستند بهتر است این گاوصندوق را تهیه نکنند. 

گاوصندوق زیر زمینی

گاوصندوق های floor board

این گاوصندوق ها کاملا مشابه ویژگی های گاوصندوق زیرزمینی را دارا می باشند با یک تفاوت که در نصب آن ها از بتن ریزی استفاده نمیشود و آن ها را با پیچ مهره به زمین نصب می شوند

گاوصندوق های دیواری

گاوصندوق های دیواری همانطور که از نامشان پیداست در دیوار مخفی می شوند. از لحاظ بدنه گاوصندوق های دیواری از ورقه نازکتری از فولاد نسبت به بقیه استفاده می کنند. این محصولات به دلیل اینکه باید در دیوار مخفی بشوند ابعاد کوچک تر و عمق کمتری دارند. این محصولات برای نگهداری پول و طلا اجناس گرانبها توصیه نمیشوند زیرا از لحاظ امنیتی به دلیل ضخامت کم، امنیت کمتری دارند مگر اینکه بتوانید آن را جایی پنهان کنید که بسیار مخفی باشد و به راحتی در دسترس نباشد.

گاوصندوق های دکوراتیو

گاوصندوق های دکوراتیو هم تقریبا عضو دسته بندی گاوصندوق های مخفی محسوب میشوند. چون این گاوصندوق ها در عین حال که زیبا هستند پنهان از دید هم هستند. شاید بگویید که زیبایی به چه درد می خورد وقتی پنهان از دید هستند. زیرا نیازی نیست این گاوصندوق ها را مخفی کنید زیرا طراحی و ظاهر آن ها به گونه ای است که هنگامی که آن را مشاهده می کنید اصلا فکر نمی کنید که آن یک گاوصندوق باشد شاید فکر کنید که اون یک میز کوچک زیبا است در حالی که آن گاوصندوق است. این نکته را هم بگویم که امنیت این گاوصندوق ها بسیار بالا است.

ویژگی های یک گاوصندوق مخفی

ویژگی اول که مهم ترین ویژگی آن است پنهان بودن از دید است. ویژگی دوم گاوصندوق قابلیت نصب آن است. گاوصندوق های زیرزمینی به دلیل اینکه بتن دو آن میریزند دیگر قابلیت جابه جایی ندارند اما گاوصندوق های floor board  همانطور که در بالا گفتیم با پیچ و مهره نصب می شوند و قابلیت جابه جایی دارند.

ویژگی دیگر این گاوصندوق ها سیستم قفل آن ها است. در این گاوصندوق ها کمتر از قفل های مکانیکی استفاده می شود زیرا این قفل ها خود فضایی را اشغال می کنند که کار را برای پنهان کاری سخت می کنند. در این گاوصندوق ها بیشتر از قفل های دیجیتالی که برجسته نیستند استفاده می شود.

نکته بعد این است که این گاوصندوق ها پنهان می شوند و دسترسی به آن ها سخت و زمان بر خواهد بود پس این گاوصندوق ها برای افرادی که روزانه به گاوصندوق نیاز دارند مناسب نیست.  

نسوز باشد یا خیر؟

شاید بعضی از کاربران بگویند که گاوصندوق های مخفی نیازی به قابلیت نسوز بودن را ندارند. در صورتی که هنگام آتش سوزی بنای ساختمان سست می شود و به احتمال زیاد آتش و حرارت به گاوصندوق هم خواهد رسید به همین دلیل توصیه میشود حتما گاو صندوقی را بخرید که نسوز باشد و بتواند دمایی حدود 900 درجه سانتی گراد را تحمل کند. 

جمع بندی

اگر بخواهیم یک جمع بندی  از مطالب گفته شده داشته باشیم باید بگوییم که در این گاوصندوق ها به غیر از قابلیت پنهان کاری باید دیگر نکات امنیتی مثل استانداراد های نسوز و ضد سرقت رعایت شده باشد. همچنین توصیه میشود که محصولات دکوراتیو را جاگزینی آن بکنید زیرا هم زیبا هستند و هم نیازی به مخفی کاری ندارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.